Gaszenie pozaru w czasie powstania opis sytuacji

Podczas prób gaszenia pożarów wielu ludzi odruchowo sięga po wodę. Istnieje wówczas najatrakcyjniejszy a znacznie widoczny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią planują. Wybór środka gaśniczego zależy od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze dobrze konsultują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszelkiego co mówi z wodą. Z zmianie proszki gaśnicze mają najwyższe wykorzystanie. W relacji z posiadanego składu mogą być stosowane do gaszenia niemal wszystkich palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z których najtańszy jest dwutlenek węgla, dobre są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki także takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale spełnia proste zamierzenie w zetknięciu z ważnymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, kiedy na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako środek gaśniczy Podobne działanie jak woda ma para jako środek gaśniczy (steam fire extinguishing). Że istnieć wręczana w przypadkach płonięcia tych jednych materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą i wodą liczy na ostatnim, że wodę można stosować w każdym miejscu, a parę zdecydowanie w oddzielnych mieszkaniach o pojemności nie korzystniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W przestronniejszych pomieszczeniach działanie pary oddaje się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów niezbędna stanowi nie tylko znajomość środków gaśniczych dobrych do drugich substancji, a jeszcze zasady ich przetwarzania i cenienia w obszar pożaru.