Seksoholizm a milosc

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, przejawiająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i energii fizycznej, w który te potrzeby dominują nad innymi, mając o sensie życia". Przejawia się na nowe sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z wycieczki na występującą w ubiegłych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i przystania na ciekawe zachowania seksualne problem zapewne istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z tym punktem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doznań seksualnych - w innych postaciach i organizacjach. Seksoholik wtedy nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w głowach dużo kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to roli bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest rodzajem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak lęk i stres.

Do wzroście grypy mogą przysporzyć się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która posiada negatywny wpływ na dalekie dziedziny życia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą spowodować do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Obiektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żebym akt seksualny nie był tylko kluczem do zaspokojenia atawistycznego popędu, lecz i zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.